Ben je op zoek naar een kleinschalige camping in het Oosten van Tsjechië? Op korte afstand van de rivier de Oder ligt minicamping Andel Na Rozcesti, een groene en ruim opgezette camping, in het dorpje Hermanky. Een pittoresk plaatsje, in de Tsjechische regio Moravië-Silezië, omgeven door een prachtig heuvellandschap. Je wordt hier gastvrij ontvangen door de Nederlandse eigenaars Els en Jacob Engel. Op deze camping kun je nog op een rustieke manier vakantie vieren. Op wandelafstand ligt een kleine supermarkt voor de dagelijkse boodschappen. Wil jij onthaasten, dan zit je hier goed.
Kamperen maar dan wel comfortabel? Dat kan op deze rustieke camping in een ingerichte caravan die geschikt is voor 4 personen en in overleg kan er een bijzettentje (max 2 pers) bijgeplaatst worden. Ben jij op doorreis of wil je graag deze mooie regio een paar dagen bezoeken dan is de verhuurcaravan compleet ingericht en 3 caravans hebben een houten terras. Voor de kinderen kan er eventueel op verzoek een bijzettentje bij geplaatst worden. Aan de achterkant van het kultuurhuis (restaurant met kleinkunsttheater) bevindt zich een net sanitairgedeelte. Voor een WIFI verbinding kun je bij het restaurant en op het terras terecht.
Bourgondisch genieten in Tsjechië Deze kleinschalige camping ligt achter het Cultuurhuis, dat bestaat uit een restaurant met een groot terras en mooie tuin. Het is hier op een zomerse dag maar ook 's winters volop genieten. Wat dacht je van een zomerse avond rond een kampvuurtje in de gezellige panoramatuin? Nieuwe vrienden maken onder het genot van een lekker biertje en een worstje op de barbecue? Voor de jongste bezoekers is er een leuke peuterspeelhoek. En voor een lekker wijntje kun je de wijnkelder van de fam. Andel bezoeken. (max. 15 personen)
Een bijzondere plek om te bezoeken Noord-Moravië is nog nauwelijks ontdekt door toeristen, wat deze regio aantrekkelijk maakt voor natuur- en cultuurliefhebbers en gasten die van rust en ruimte houden. De landen Polen, Oostenrijk en Slowakije grenzen hier aan Tsjechië. Je vindt er een prachtig heuvellandschap met vele wandel- en fietsroutes en volop burchten en kastelen. Een dagje uit naar de ruines van het Hukvaldy Kasteel is voor het hele gezin erg leuk. De EuroVelo4 route van West- naar Oost-Europa loopt o.a. richting Ostrava, de derde stad van Tsjechië. Deze stad kun je uiteraard bezoeken, de overblijfselen van de industrie zijn hier nog volop aanwezig. Een van de speciale plekken in de stad is de Michal Mijn waar je een uitgebreide rondleiding kunt krijgen.
Op korte afstand van camping Andel Na Rozcesti (3.5 kilometer) vind je een Mariagrot een plek met genezend bronwater. Na een bezoek aan deze bedevaartsplek kun je bij het Hotel Maria Skála genieten van een drankje en een hapje. En 's winters is een dag skiën in het skigebied Heipark Tošovice op slechts 9 kilometer van de camping echt aan te raden.
Els en Jacob Engel heten je van harte welkom op hun minicamping Narozcesti
Moravië, één van de drie historische hertogdommen van Tsjechië.
Door de enorm rijke geschiedenis in deze regio zal je je hier niet snel vervelen op cultureel en historisch vlak! Maar ook is Moravië dé provincie waar de meeste Tsjechische wijn wordt geproduceerd; maar liefst 90% van alle Tsjechische wijn komt uit Moravië. Met nam de halfzoete witte wijn staat hoog aangeschreven, zoals de wijnen uit Tramín en Rulandské Bilé. In de rest van Tsjechië wordt overal bier geschonken bij het eten, maar in Moravië is het wijn wat de klok slaat!
Geschiedenis
Moravië is een van de oude hertogdommen van Tsjechië, welke al in de 9de eeuw opgericht is. Na veroverd te zijn door oa de Hongaren (in de 10de eeuw), lange tijd onder toezicht van Huis Habsburg (Oostenrijk-Hongarije, van ongeveer 1526 tot 1918), en het oude Tsjecho-Slowakije (vanaf het einde eerste wereldoorlog tot en met de opsplitsing in 1993), heeft Moravië een rijke en dynamische historie. Dit is ook terug te zien in de diverse steden en dorpen.
Bezoek bijvoorbeeld zeker de stad Brno; waar oude en nieuwe architectuur elkaar afwisselen. Zoals de Spielberg burcht uit 1620, welke ten tijde van het Oostenrijks keizerrijk als gevangenis diende voor politieke opponenten. Of het Villa Tugendhat; in 1930 gebouwd en nog steeds als voorbeeld gebruikt als een van de meesterwerken van de moderne architectuur.
Ook zeker het bezoeken waard is de tuinen en het kasteel van Kromeríž. Dit historische kasteel is in de 13de eeuw gebouwd, en herbergt een schat aan wijn geschiedenis. De tuinen en het kasteel hebben de tand des tijds goed doorstaan, en staan inmiddels op de Unesco werelderfgoedlijst.