Over camping Zelena Laguna, Istrië
Camping Zelena Laguna ligt slechts 4 km van het toeristische plaatsje Porec in Istrië. Een unieke ligging, direct aan het strand van de westkust van het grote Kroatische schiereiland, zorgt ervoor dat je optimaal kunt genieten van het heerlijke klimaat. Het uitzicht op de vele kleine eilandjes, die voor de kust opdoemen, het kristalheldere water en het binnenland met zijn groene heuvels zorgen voor het ultieme vakantiegevoel.
Wordt het een dag aan de zee of toch maar het zwembad?
Het strand bij camping Zelena is langgerekt en bestaat voornamelijk uit plateaus die langzaam in zee aflopen, op sommige gedeeltes kun je met een trap het water in. De zee ligt er fantastisch bij, een paradijs voor watersporters, vergeet dus sowieso je snorkel niet mee te nemen. Verder kun je zwemmen in het zoetwaterzwembad . Moe van het zwemmen, ga dan eens lekker uit eten in een van de drie restaurants op de camping. En daarna even bijkletsen met een fris drankje uit de cocktailbar.
Aan de kustlijn kun je heerlijk genieten van de zon op de aanwezige zonplateaus, terwijl de kinderen zich kunnen vermaken in de baai. Deze levendige camping beschikt over allerlei sportieve activiteiten zoals o.a. beachvolleybal, tennis, voetballen en een duikcentrum. Er is een sporthal waar de mogelijkheid bestaat om verschillende sporten te beoefenen zoals handbal, badminton, aerobics, etc. Voor de kinderen is er een leuke speeltuin en een animatieteam die genoeg in petto heeft om de kinderen een leuke vakantie te bezorgen.
Dagje Porec, of Pula of wordt het een boottocht?
Op loopafstand van de camping liggen diverse restaurantjes en gezellige terrasjes. Het stadje Poreç is daarbij een topper.
Indien je de omgeving gaat verkennen, dan ontdek je allerlei mooie plekjes, kastelen, middeleeuwse stadjes en dorpjes en kun je bovendien genieten van de prachtige natuur.
Bezoek ook zeker het prachtige amfitheater in Pula, of ga heerlijk dineren op de gezellige boulevard van Porec of bezoek een van de bijzondere kalksteengrotten van Baredine. Istrië heeft de perfecte ligging aan de westkust met een grote variatie aan begroeiïng en een fantastisch klimaat. De vele eilandjes, het helderblauwe water en het mooie binnenland maken van Istrië een toeristische trekpleister! --
Via Huurtent.be boek je de ideale familievakantie naar camping Zelena Laguna!
Video camping Zelena Laguna, Istrië
Accepteer hier functionele cookies om deze video te zien.
Video beschikbaar gesteld door Easyatent
Ligging camping Zelena Laguna, Istrië
GPS: 45.20207, 13.59305
±1346 km vanaf Antwerpen
dubbelklik op camping-icon voor campinginfo
Accepteer hier functionele cookies om deze video te zien.
Toeristische informatie over Istrië
Een strandvakantie op een prachtig schiereiland
Zoek je een camping in de regio Istrië, Kroatië? In de regio Istrië kun je je kampeervakantie vieren op middelgrote en grote campings, bijna allemaal aan de mooie Westkust gelegen. Hier vind je informatie over deze grote campings met verhuur van stacaravans, Sunlodges, bungalowtenten, vakantiehuisjes en kampeerplaatsen. De regio Istrië het grootste schiereiland in de Adriatische zee met een uitgerekte kustlijn, ligt aan de uiterste westkust van Kroatië.
Het leven langs de kust is water, zee, rots- en kiezelstranden en zon. De regio Istrië is heel geliefd bij Nederlandse kampeerder. In de diverse steden in de regio Istrië, zoals Pula, Porec en Buje vind je nog veel historische resten uit de oud-Romeinse tijd. Motovun en Rovinje hebben een middeleeuws karakter. Maar vergeet niet het rustieke, groene achterland bestaande uit fantastische natuur met mooie groene bossen, wijnvelden en diverse pittoreske dorpjes. Dit achterland straalt rust uit vergeleken met de drukbezochte kuststreken. Met andere woorden je kiest voor een kindervriendelijke en fijne vakantie wanneer je kiest voor een kampeervakantie op een camping in Istrië.
Ligging
Istrië, of Istra in het Kroatisch, is de naam voor het meest omvangrijke schiereiland in de Adriatische zee. Deze regio is voornamelijk Kroatisch, maar heeft ook nog een klein Sloveens en Italiaans gedeelte. Istrië ligt aan de uiterste Westkust van Kroatië en wordt gekenmerkt door een uitgerekte kustlijn en veel groene oases.
Belangrijke steden in de regio Istrië zijn Pula, Porec en Buje. In deze steden is veel oud-Romeinse architectuur te bewonderen en er resteren nog talrijke bouwwerken in originele Venetiaanse stijl. De plaatsen Motovun en Rovinj zijn voornamelijk de moeite van een bezoek waard door het middeleeuwse karakter en de natuurrijke omgeving van de steden.
Klimaat
Het weer in de regio Istrië is zeer aangenaam. Er is een Mediterraan klimaat en de Adriatische zee zorgt voor veel verwarming. In de zomer is het droog en warm, met meer dan 10 zonuren per dag en gemiddelde temperaturen van minimaal 20 tot maximaal 30 graden. De maanden mei, september en oktober zijn ook goede maanden om in dit gebied te vertoeven. De gemiddelde temperatuur ligt dan tussen de 15 en 20 graden. Door het gunstige klimaat en de mooie stranden zijn de verschillende kustplaatsen in Istrië populaire vakantiebestemmingen.
Wat is er te doen?
Naast steden en stranden is de veelvuldigheid aan groen en de bijzondere vegetatie de grootste trekpleister voor toeristen in Istrië. Meer dan 35 procent van het gebied wordt gevuld door bossen. De olijf-, vijgen- en pijnbomen zorgen voor heerlijke Mediterrane streekproducten. Evenals de druiventeelt, waaruit Istrië een eigen wijnproductie genereert.
Er zijn verschillende nationale parken, zoals Brijuni en Ucka, en beschermde natuurgebieden, als Kamenjak en het Paludreservaat.
Gewaardeerde geologische attracties zijn het Limski-kanaal, een fjord vlakbij Rovinj, de grotten van Beredine (Porec) en een ondergrondse rivier bij de plaats Pazin.
Een andere bezienswaardigheid (hoewel er in feite weinig te zien is) is het stadje Hum. Deze minuscule plaats heeft stadsrechten en is met haar 30 inwoners officieel tot ‘s werelds kleinste stadje benoemd. Langs Hum voert de ‘Glagolitic Alley’, een route die in het teken staat van het Glagolitisch schrift, een belangrijk cultureel erfgoed voor de Kroatiërs. Tijdens de tocht zijn verschillende monumentale kunstwerken te bezichtigen, die verwijzen naar dit oude schrift.
Zon en strand, cultuur en natuur, activiteit en ontspanning, een fijn klimaat en mooie streekproducten. Kortom, voor ieder wat wils in Istrië. Ga er eens een kijkje nemen!
Belangrijke Links
Officiële Toeristische website Istrië
Wikipedia over Istrië
Boeken op Zelena Laguna
Suncamp verhuurt op camping Zelena Laguna tenten, kampeerplaatsen.
Gemiddelde beoordeling
Deze camping is beoordeeld op verschillende punten, en de totaalscore is berekend uit het gewogen gemiddelde van de gegeven punten. De algemene
score is hierbij 3x meegeteld, en de overige scores 1x.
Prima vakantie gehad en prachtige omgeving. Alles ziet er trouwens heel mooi uit en goed onderhouden.
Leuke Tips en Uitstapjes
Zelf bootje gehuurd werkelijk fantastische plek om dat te doen.
Heerlijke vakantie gehad op deze niet al te grote camping. Wij zien dat er veel vernieuwingen hebben plaats gevonden de laatste jaren. Ziet er allemaal veel beter uit dan 5 jaar terug.
Leuke Tips en Uitstapjes
Porec en Rovinj bezoeken.
Wij vonden deze erg grote camping wel erg luidruchtig. Gelukkig stonden wij met onze gehuurde tent op een fijne plek. Wat jammer is dat de receptie oogluikend nog gasten toeliet die gewend waren dat dit ooit een nudistencamping was. Dus regelmatig naakte Duitsers 's morgens in zee aangetroffen. En het is echt een textielcamping, dus wij waren verbaasd....
Verder zorgden een groep jongelui 's nachts voor veel oproer!
Kortom volgend jaar toch weer op zoek naar een andere camping in Kroatië.
Zelena Laguna is een mooie gezellige camping. Er is genoeg te doen voor jong en oud. Tegenover de camping is een leuke markt en volop gezellige terrasjes. Ben je hier voor complete rust, niet doen. Het is de hele dag druk op de camping maar na elf uur 's avonds is het stil. De stranden bij camping Zelena zijn heerlijk (de ligbedden zijn niet gratis). Het zwembad is te klein voor deze camping, altijd overvol. De stacaravan zijn mooi en van alle gemakken voorzien, alleen bedden beetje te kort voor ons lange Nederlanders.
Werkelijk een fijne camping, ruime plaatsen en keurig en schoon sanitair. Schaduw waar nodig. Zwembad wat aan de kleine kant.
Werkelijk een fijne camping, ruime kampeerplaatsen met schaduw. Het zwembad zou groter mogen. Er is met name wat geluidsoverlast van omliggende campings/vakantieparken. Na 23.00 uur stil. Verder is het genieten op deze relatief kleinere camping (voor Kroatische begrippen) Super aardig personeel. Je moet wel voor een goedkope supermarkt de camping af.