Over camping Château de Montrouant, Bourgogne (Bourgondië)
In zuidelijk Bourgogne, op 50 km. ten westen van Mâcon, midden in een heuvelachtig en groen bosrijk gebied, ligt de bijzonder sfeervolle 3 sterrencamping Château de Montrouant verscholen in het landschap een bijzondere campingplek. Deze charmecamping is een topcamping en dat blijkt wel uit het aantal bezoekers die steeds weer terug komen.
Je wordt hier zeer gastvrij ontvangen door de eigenaren Jean-Michel en Emanuelle. Dit is zeer waarschijnlijk een van de kleinste 3 sterren campings in Frankrijk. Over het 18 hectare grote bos liggen 40 kampeerplaatsen verspreid. Deze camping wordt aanbevolen voor kampeerders die graag in de natuur zijn en liefhebbers van de hengelsport.
Vervelen op dit Château is echt niet mogelijk
De kasteelcamping Château de Montrouant is gelegen bij een leuk, Frans kasteeltje, omringd door 15 ha. park en bos en visrijke vennen. In het hoogseizoen worden er zowel voor volwassenen als voor kinderen gezellige activiteiten georganiseerd, zoals sculpture, joggen, sportwedstrijden, cabaret, een wijnproeverij bij een locale wijnboer en een wandeltocht met picknick naar de Mont Saint-Cyr.
Koninklijk zwembad met uitzicht
Vanaf het zwembad met kinderbad, prachtig aangelegd geheel in de sfeer van het park en het kasteel, heb je een adembenemend uitzicht over de groene heuvels. Op 40 km. van de camping bevindt zich een 18 holes golfbaan. Voor de jongste bezoekers is er een speeltuin. Op 1,5 km. van de camping ligt een leuk restaurant. Op de camping bevindt zich een bar en broodverkoop. In het hoogseizoen worden er regelmatig leuke activiteiten georganiseerd.
Op camping Chateau de Montrouant verhuurt Rent-a-Tent luxe ingerichte bungalowtenten en Grand Lodgetenten met sanitair voor 8 personen, dat is nog eens Stijlvol kamperen met het hele gezin!.
Via Huurtent.be boek je de ideale familievakantie naar camping Château de Montrouant!
Château de Montrouant - plattegrond
Ligging camping Château de Montrouant, Bourgogne (Bourgondië)
GPS: 46.33659, 4.38303
±750 km vanaf Antwerpen
dubbelklik op camping-icon voor campinginfo
Accepteer hier functionele cookies om deze video te zien.
Toeristische informatie over Bourgogne (Bourgondië)
Wijngaarden, kloosters en abdijen in een bosrijke regio
Zoek je een camping in de Bourgogne? Een overzicht van kampeervakanties op campings in de Bourgogne bestaat vaak uit kleinschalige gastvrije campings. Op de campings in Bourgondië vind je behalve kampeerplaatsen, stacaravans, bungalowtenten ook safari- en lodgetenten voor het ultieme Glampinggevoel in de Bourgogne. Leven als god in Frankrijk - die uitdrukking is hier uitgevonden! Voor iedere bourgondiër of wijnliefhebber is dit een fantastische omgeving voor een kampeervakantie. Ongedwongen genieten van een prachtige omgeving, relaxte sfeer, heerlijke wijnen en andere delicatessen uit de streek. Het leven in Bourgogne staat in het teken van schoonheid en genot. Uitgestrekte wijngaarden, historische oliemolens, gezellige markten en diverse culinaire festiviteiten. Activiteit en ontspanning kan makkelijk gecombineerd worden.
Er is in Bourgogne natuurlijk meer te beleven dan druiventeelt en wijnproeven. Bourgogne is ook de regio van de kloosters en abdijen. Voor de aktieve vakantieganger zijn er fiets- en wandeltochten in de bossen van de Morvan, en de watersporter kan hier naar hartelust kanoën en raften. Met andere woorden niemand hoeft zich te vervelen wanneer men kiest voor een kampeervakantie op een camping in de Bourgogne.
Ligging en Omgeving
Bourgogne is na de herindeling van 2016 geen zelfstandige regio meer, maar een onderdeel van de samengevoegde regio Bourgogne-Franche-Comté. Maar bijna overal vind je de 'oude' benaming nog. Lees onze blog over de herindeling.
Het noordoostelijk gelegen Bourgogne is wereldberoemd als wijnstreek. De glooiende heuvels, kleurige landschappen en pittoreske dorpjes dragen allemaal het karakter van de rijke wijnproductie in deze regio. Het gebied wordt tevens gekenmerkt door een rijke bebossing en vele meren. Lange tijd heeft hier het hart van de houtambacht gelegen. Ook daar zie je veel elementen van terug in het landschap.
Voor iedere bourgondiër of wijnliefhebber is dit een fantastische omgeving voor een kampeervakantie. Ongedwongen genieten van een prachtige omgeving, relaxte sfeer en heerlijke wijnen en andere delicatessen uit de streek. De voornaamste druiventeelt in de regio is die van de Chardonnay en de Pinot noir, maar ook de Pinot blanc, Aligoté, Gamay en Tressot zijn bekende druivenrassen uit Bourgogne. Het leven in Bourgogne staat in het teken van schoonheid en genot.
Wat is er te doen?
Er is in Bourgogne natuurlijk meer te beleven dan druiventeelt en wijnproeven. Zo liggen hier ook de bossen van Morvan, een beschermd natuurgebied. Een ideale plek om een fiets- of wandeltocht te ondernemen langs de dichte begroeiing en de mooie meren. Ook kun je mountainbiken en voor kinderen bestaan er bosparcours en bomentochten die de natuurbelevenis net even iets spannender maken. Ga eens op zoek naar de tempel van de duizend Boeddha’s, die verstopt ligt diep in het woud van Parc du Morvan.
Bourgogne is ook de regio van de kloosters en abdijen. De overblijfselen van de machtige abdij van Cluny liggen hier. Andere bekende en zeer fraaie abdijen zijn die van Vezelaye, Pontigny en Fontenay.
Met een oppervlakte van 1200 kilometer aan meren en rivieren hoef je op het gebied van wateractiviteit niets tekort te komen. Van kanoën tot raften, van thermen tot zwemparadijs, het is er allemaal.
Steden
Dijon is de plaats waar de oorsprong van de Dijonmosterd ligt en het is tevens de hoofdstad van Bourgogne. Je kunt er rondstruinen door de mooie straatjes en steegjes, waar je leuke winkels, terrasjes en restaurants kunt vinden. Dijon heeft een historisch centrum met een aantal oude gebouwen, zoals de Notre Dame en de Cathédrale St.Bénigne. Ook het Palais des Ducs, dat een museum voor schone kunsten herbergt, is de moeite van een bezoek waard.
Beaune is een klein stadje, oostelijk gelegen in de regio, dat door toeristen voornamelijk wordt bezocht om de wijnverkopen die er worden gehouden. Ook Hôtel-Dieu is een populaire bezienswaardigheid. Het gebouw stamt uit de 15e eeuw en heeft nog tot 1971 de functie van ziekenhuis vervult. De autoroute die tussen Dijon en Beaune voert, met de aan weerszijden prachtige wijngaarden en de vele leuke dorpjes, kan ook al voldoende dagbesteding bieden.
De Bourgogne is een warme, bruisende en kleurrijke regio die voor ieder volop te bieden heeft. Op en top Frankrijk, wat zoek je nog meer in een kampeervakantie?
Belangrijke Links
Officiële site Bourgondië (Nederlandstalig)
Frans bureau voor Toerisme in Nederland
Wikipedia over de Wijnen in Bourgondië
Boeken op Château de Montrouant
Suncamp verhuurt op camping Château de Montrouant tenten, basic glamping.
Gemiddelde beoordeling
Deze camping is beoordeeld op verschillende punten, en de totaalscore is berekend uit het gewogen gemiddelde van de gegeven punten. De algemene
score is hierbij 3x meegeteld, en de overige scores 1x.
Niet doorvertellen als je dit leest! De perfecte plek voor een vakantie met jonge kinderen. Het voelt als een warme deken wanneer je aankomt. De ontspannen sfeer de gastvrijheid, de ruime plekken, de beste tent de wij ooit gehuurd hebben! Dé perfecte Charmecamping, rust, ruimte en vrijheid. Perfect nieuw sanitair (kleinigheidje was wat verder lopen).
Ligging fantastisch, vissers kunnen hun hart hier ophalen een topvijver.
Een topcamping, supergastvrij. Internetten in tent bij bar is gratis. Niets is te veel.
Voor de nieuwelingen hier op camping: op tijd je kip bestellen die 2x per week besteld kan worden, deze wil je gewoon niet missen. Het sanitair ziet er supergoed uit.
Mensen van de touroperator ook super!